Khajuraho [Indie, Madhya Pradesh]

Jako cel kolejnej weekendowej wycieczki obraliśmy sobie położone jedynie 620 km od Nowego Delhi Khajuraho. Tak – jedyne 620 km :). Odległości w Indiach potrafią zrobić na turyście wrażenie. 620 km do Khajuraho niby dużo, ale gdyby jednak popatrzeć na mapę to ze zdziwieniem odkryjemy, że wciąż mówimy o okolicach Delhi!
Dzięki sprawnej organizacji udało nam się w ciągu trzydniowego wypadu zobaczyć wspomniane Khajuraho i nie tylko. A co takiego ciągnie w to miejsce turystów? Przede wszystkim przepiękny kompleks świątyń, wyrzeźbiony w piaskowcu 1000 lat temu przez bezimiennych artystów. Opuszczony skrywał się w dżungli aż do XIX wieku, kiedy to pewien brytyjski dżentelmen natknął się na nie przypadkiem podczas podróży przez Indie.
Dziś właśnie dzięki niezwykłym rzeźbom znajdującym się na khajurahskich świątyniach miejsce to zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i uważane jest za jeden z siedmiu cudów Indii. Dla odwiedzających Indie turystów ma jeszcze jeden walor: znany z innych azjatyckich krajów backpackerski klimat. Dla nas liczyła się też opisywana w przewodnikach włoska restauracja z przepyszną pizzą z pieca…This entry was posted in Indyjskie and tagged , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Khajuraho [Indie, Madhya Pradesh]

  1. Mniammama says:

    Śliczne zdjęcie na schodach! "We want you" 🙂

  2. krys says:

    super są te rzeźby. ciekawe jak by zareagował kler w Polsce na nie?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *