Kolejowo i pontonowo [Polska]

Ilość turystycznych atrakcji, która znaleźć można w Bieszczadach mocno mnie zdziwiła. Ja pamiętam czasy, w które przyjeżdżało się by spędzać czas na łonie natury. Teraz jest to tylko pół prawdy. Wokół Parku Narodowego powstało całe mnóstwo dodatkowych atrakcji, w których turysta może spędzić czas i wydać trochę grosza. Parę z nich nawet przypadło nam do gustu. Najbardziej chyba Bieszczadzka Kolejka i spływ pontonowy. Ja chciałem się jeszcze wybrać na drezyny, ale zabrakło czasu. Kolejka za to świetna. Najpierw trzeba było się co prawda uporać z kolejką do kolejki, bo chętnych było tylu, że długo by opowiadać. Czekając na otwarcie kasy czułem się trochę jakbym cofnął się w czasie (do znanego nam dobrze okresu pustych półek), albo w przestrzeni (przed sklep Apple w momencie wypuszczania na rynek nowego iCuda), ale się opłacało. Okazało się, że jest nasz tyle, że dostaliśmy własny wagon! To się nazywa liczna rodzina :). Klimat parowej ciuchci, stukot kół, a przede wszystkim chóralnie śpiewane ogniskowe piosenki stworzyły niesamowitą atmosferę. Było magicznie!

DSC_2955
DSC_2962
DSC_2985
DSC_3066
DSC_2982
DSC_2970
DSC_3027

Część ekipy wybrała się także na spływ Sanem. Nie był to jednak tradycyjny wypad na kajaki, a prawdziwa wyprawa dla największych twardzieli. Oczywiście żartuję. Spływ był naprawdę bezpieczny. Nawet dla dzieci, a to dlatego, że zamiast kajaków wypożyczyliśmy profesjonalne pontony. Na każdym 5-6 osobowa załoga zdeterminowanych wioślarzy, gotowych szorować pokład aż zabraknie tchu :).  Zabawa była w każdym razie przednia! Tylko poziom wody niski, przez co zdecydowanie za często szorowaliśmy po dnie….

DSC_2595
DSC_2608
DSC_2612

This entry was posted in polskie and tagged . Bookmark the permalink.

2 Responses to Kolejowo i pontonowo [Polska]

  1. Kochany Grześ says:

    A cześć kochaneczku! Na tym Sanie troche tylko nie udało Ci się uchwicić ‘white water’ na zdjęciach. Rozumiem, że pociągu nie da się zabookować przez internet?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *