Studnia śmierci [Indie, Pendżab]

Studnia śmierci pozostanie moją ulubioną atrakcją objazdową w Indiach. Jeżdżę już po tych różnych festiwalach jakiś czas, a studnie nadal mi się nie znudziły. Ponieważ od poprzedniego wpisu na temat tej niecodziennej atrakcji minęło już trochę czasu, to pozwoliłem sobie temat odświeżyć. Dla tych co nie pamiętają: studnia śmierci to taka forma jarmarcznej rozrywki, w której śmiałkowie przecząc zdrowemu rozsądkowi (ale nie prawom fizyki) jeżdżą w środku drewnianej studni jedno- i dwuśladami, wykonując przy okazji jeżące włosy na głowach ewolucje. Na zdjęciach pokazy, które odbywały się w czasie święta Hola Mohalla.This entry was posted in Indyjskie and tagged , . Bookmark the permalink.

3 Responses to Studnia śmierci [Indie, Pendżab]

 1. jan says:

  Kolejny element z “Kamiennych tablic”, lektury naszej młodości. Ciekawe czy pamiętasz, co stanowiło pierwszy element ? Pozdrowienia, j.

  • Bastek says:

   Przyznam szczerze, że nie czytałem jeszcze ani książki, ani nie widziałem filmu, ale mam w planach nadrobić te zaległości. Wiem, że studnie śmierci stanowią tam pewne tło opowieści. A co bylo tym pierwszym elementem?

   • janek says:

    Ambasada Węgier nieomal po drugiej stronie ulicy. Akcja ksiązki toczy sie właściwie w tej ambasadzie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *